Θερμοπύλες – Σαλαμίνα 2500 έτη
ΣΤΡΕΦΙ – ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ
Σάββατο 1 Αυγούστου.
Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης για τα 2500 έτη από την μάχη των Θερμοπυλών και της ναυμαχίας της Σαλαμίνας που έγινε στο Αθλητικό Κέντρο Στρεφίου, έλαβε μέρος η μουσική ομάδα «Ευτέρπη» με τους μουσικούς Κωνσταντίνο Φραγκή και Αντώνιο Κτενά, την χορεύτρια Χριστίνα Γαζή, την ενδυματολόγο Μαρία Τσιώτη και την εκφωνήτρια Μέμη Ζιώρη.
Έγραψαν για την εκδήλωση: